Co-working w przestrzeniach live streaming - plusy i minusy

Co-working w przestrzeniach live streaming - plusy i minusy

Czym jest przestrzeń co-workingowa do transmisji na żywo oraz jakie są jej zalety i wady? W tym wpisie przyjrzymy się jednemu z narożników standardowej przestrzenico-workingowej, a może nawet wycinkowi biura Twojej firmy, i weźmiemy te przestrzenie pod lupę.

Czym jest co-working w przestrzeniach do transmisji na żywo?

Co-working w usługach live streamingowych to trochę skomplikowane pojęcie i nie do końca wiadomo, do czego dokładnie się odnosi. Prawda jest taka, że jest to pojęcie całkowicie otwarte i może odnosić się do jednego z wielu środowisk pracy.

Co-working może odnosić się do dowolnego biura lub miejsca pracy, w którym wiele osób dzieli przestrzeń roboczą, np. biura na planie otwartym lub gorące biurka, zamiast biura w formie boksu. Jednak ten rodzaj przestrzeni zwykle odnosi się do budynków, w których indywidualni freelancerzy i startupy opłacają składki członkowskie, aby móc korzystać z biur o otwartym planie i korzystać z darmowej kawy i przekąsek. Jeśli chcesz znaleźć najlepsze przestrzenie co-workingowe w swoim mieście, kliknij tutaj!

Środowiska live-streaming to takie, w których pracownicy muszą transmitować na żywo swoje działania, aby wykonać swoją pracę. Najprostszym przykładem może być osoba biorąca udział w spotkaniu Zoom w dedykowanej przestrzeni, gdzie transmisja na żywo/spotkania są dozwolone.

Albo, jeśli chcemy być naprawdę niszowi, może to odnosić się do osób, które w ramach swojej pracy przekazują na żywo swoje wypowiedzi publiczności, np. gospodarz meczu telewizyjnego, w którym widzowie mogą brać udział, albo krupier w kasynie. W tym drugim przypadku gra w kasynie jest dostępna online, ale akcja toczy się na żywo, a rozdającym jest prawdziwa osoba, tak jak w kasynie. Niektóre popularne przykłady gier z krupierem na żywo to ruletka na żywo, blackjack na żywo i Monopoly na żywo.

Wady i zalety live-streamingu w przestrzeniach co-workingowych

Główną zaletą przestrzeni do pracy grupowej z transmisją na żywo jest to, że pozwala ona członkom brać udział w spotkaniach, wiedząc, że nie denerwują osób znajdujących się w pobliżu. Osoby znajdujące się w pobliżu mogą korzystać z obszarów, w których nie transmituje się na żywo, dzięki czemu użytkownik czuje się mniej skrępowany, rozpoczynając spotkanie w środowisku pracy.

Stworzenie w biurze co-workingowym przestrzeni przeznaczonej wyłącznie do live-streamingu może mieć jednak pewne wady, takie jak:

1. 1. Jeśli takie przestrzenie są zbyt duże, może być w nich zbyt dużo hałasu, aby skupić się na spotkaniu

2. Jeśli pomieszczenia te są zbyt małe, hałas może odbić się echem i powodować problemy po drugiej stronie strumienia.

3. Nie zapewniają zbyt wiele poufności.

Czy przestrzenie do pracy zespołowej są zbyt drogie?

Jednym z najczęstszych powodów, dla których ludzie nie chcą korzystać z przestrzeni co-workingowych - tzn. takich, które są przeznaczone dla freelancerów i startupów w ramach abonamentu - jest to, że są one uważane za zbyt drogie. Niewątpliwie prawdą jest, że niektóre przestrzenie co-workingowe mogą wiązać się z wysokimi opłatami tygodniowymi lub miesięcznymi, ale istnieją sposoby na ograniczenie wydatków biznesowych. Przedstawiliśmy już najlepsze sposoby na oszczędzanie pieniędzy podczas korzystania z przestrzeni co-workingowej. Weź kolbę z kawą i przeczytaj to jeszcze dziś!