Jak przestrzeń coworkingowa zwiększa Twoją produktywność

Jak przestrzeń coworkingowa zwiększa Twoją produktywność

W dzisiejszych czasach produktywność osobista i wydajność zawodowa są maksymami, na których opiera się rozwój człowieka. Poprawa i optymalizacja wydajności pracy i wydajności osobistej ma fundamentalne znaczenie dla udanego życia. W tym artykule zastanowimy się, w jaki sposób można zwiększyć swoją produktywność w coworkingu.

Co to jest Coworking?

Jest to przestrzeń wspólna dla różnych profesjonalistów, która sprzyja zarówno pracy indywidualnej, jak i grupowej. To prawda, że profil osoby pracującej w coworkingu zmienia się w czasach COVID, ale zazwyczaj mówimy o grafikach, informatykach, nauczycielach online, tłumaczach itp.

Kultura coworkingu stale rozwija się wśród tych i wielu innych profesjonalistów pracujących na zasadzie freelancingu lub zdalnie, ponieważ daje możliwość współpracy z innymi specjalistami. Ponadto wynajem przestrzeni coworkingowej jest korzystny z finansowego punktu widzenia, ponieważ pozwala obniżyć opłaty za wynajem. Coworking stał się bardzo popularny zarówno w zatłoczonych miastach, jak i w tych mniej zaludnionych, np. w Nowym Jorku, San Francisco, Dallas, Jacksonville itd. Wśród nich Jacksonville jest jednym z czołowych miast coworkingowych, ponieważ wiele startupów woli lokować tam swoje firmy, dzięki czemu jest to ważne centrum biznesowe w USA. Tak więc, jeśli chcesz z sukcesem rozpocząć swoją działalność, możesz wybrać przestrzeń biurową coworkingową w Jacksonville, która będzie zarówno opłacalna, jak i zapewni nowe możliwości współpracy.

Jak można zwiększyć produktywność w przestrzeni coworkingowej?

Studiowanie lub praca w coworkingu może pomóc nam skoncentrować się na tym, co robimy, dzięki środowisku pracy, które tworzy się we wspólnych biurach i niewielkiej liczbie czynników zewnętrznych, które mogą rozpraszać naszą uwagę. Ponadto stwarzane są wszelkie sprzyjające warunki, aby poprawić naszą wydajność i produktywność. Jeśli nie możesz poprosić kogoś o "napisz mój esej", przestrzeń co-workingowa jest doskonałym miejscem, w którym można znaleźć inspirację i z łatwością napisać pracę samodzielnie.

Wystarczy, że na początku dnia będziemy przestrzegać kilku rutynowych zasad:

  • ustal priorytety swoich zadań, dzieląc je na ważne i drugorzędne, w razie potrzeby zrób listę.
  • wśród najważniejszych zadań zacznij od tych, które zajmują mniej czasu.
  • zadania nieistotne zostaw na koniec.
  • Rób przerwy co około pół godziny, odłączając się od innych zadań lub po prostu wstając i idąc na krótki spacer.
  • Używanie telefonu tylko do tego, co jest niezbędne i związane z pracą.

Studiowanie w przestrzeni współpracy to wyjątkowe doświadczenie, które może być bardzo korzystne, jeśli utrzyma się stały poziom produktywności w pracy. Ten rodzaj rutyny pracy ma jednak pewne cechy, które mogą sprawić, że stracisz koncentrację na swoich projektach i utrudnisz sobie wykonywanie prostych zadań.

Aby temu zapobiec, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które możesz zastosować w praktyce, aby w pełni wykorzystać pobyt w przestrzeni coworkingowej:

  1. Wybierz swoje miejsce pracy i nauki

Jedną z zalet pracy lub nauki w przestrzeni coworkingowej jest duża różnorodność obszarów/miejsc, z których mogą korzystać klienci. Niezależnie od tego, czy pracujesz w zespole, czy samodzielnie, zawsze możesz wybrać obszar, który najbardziej Ci odpowiada, aby rozwijać swoje projekty: możesz pracować przy indywidualnym biurku, w przestrzeni wspólnej, a nawet zarezerwować sale konferencyjne na spotkanie lub specjalne zajęcia.

Zaleca się, abyś wybrał taką strefę, w której czujesz się najlepiej, a przede wszystkim taką, która najlepiej odpowiada Twoim rzeczywistym potrzebom i możliwościom finansowym.

  1. Zaplanuj swój dzień

Organizowanie codziennej rutyny, choć brzmi jak żmudne zadanie, może być bardzo przydatne dla osób, które pracują/studiują w przestrzeniach coworkingowych. Planowanie aktywności w ciągu dnia pozwoli Ci wyznaczyć konkretne i stopniowo osiągalne cele: w ten sposób będziesz mógł skupić się na konkretnych osiągnięciach, które idą w parze z Twoim planem dnia, a ich rutynowe wypełnianie z pewnością sprawi, że obciążenie pracą wyda Ci się dużo lżejsze niż jest w rzeczywistości.

  1. Zorganizuj swoją przestrzeń

Mimo że coworking opiera się na współpracy i kolektywności, twoje miejsce pracy powinno nosić twoje osobiste piętno, pod każdym względem. Postaraj się zorganizować je tak, aby nie gromadziły się w nim żadne przedmioty, a bałagan nie powodował niepokoju i stresu.

Organizacja w środowisku pracy jest niezbędna, aby nie rozpraszać naszej uwagi i abyśmy mogli skupić się na naszych projektach.

  1. Zdrowo się odżywiaj

Nie możesz żyć tylko na kawie, kiedy pracujesz/studiujesz: zdrowe odżywianie jest podstawowym elementem diety każdego współpracownika. W wielu przestrzeniach coworkingowych oprócz kawy można kupić ciastka lub przekąski, a w niektórych są nawet bary sałatkowe lub kafeterie serwujące śniadania i dania a la carte, więc łatwo jest znaleźć zdrowe opcje jedzenia podczas pracy, ale jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, możesz zabrać ze sobą kilka przekąsek do wyboru.

Pamiętaj, że jeśli odpowiednio odżywiasz swój organizm, o wiele łatwiej jest wykonywać codzienną pracę bez komplikacji.

  1. Naucz się robić przerwy

Nie wszystko sprowadza się do pracy i nauki, od czasu do czasu trzeba także oczyścić umysł. Planując swój plan dnia, uwzględnij kilka minut odpoczynku między zadaniami: pamiętaj, że Twoje ciało i umysł również potrzebują przerwy, aby odzyskać energię i zachować koncentrację.

Podczas przerw można nawiązać kontakty towarzyskie z innymi współpracownikami (nie przeszkadzając im w pracy), wyjść na świeże powietrze lub po prostu odwrócić uwagę telefonem komórkowym. Nie nadużywając ich, przerwy są także niezbędne do utrzymania odpowiedniego poziomu wydajności.