Niewygodne fotele biurowe niszczą Ci zdrowie!

Niewygodne fotele biurowe niszczą Ci zdrowie!

Chyba wielu biurowych pracowników swój dzień będzie zaczynać od kawy. Filiżanka, doskonały aromat, syk ekspresu – to właśnie nas budzi.

Potem stawiamy kubek na biurko, siadamy i tak kolejne 8 godzin praca, jedynie z przerwami na dolewkę kawy. Może wydaje się to lekkie i przyjemne, ale nasz kręgosłup wyraziłby się na ten temat inaczej.

Bolą Cię plecy? Chyba znamy przyczynę Twojego problemu

Jeśli będziemy spędzać 8 godzin za biurkiem ze wzrokiem, który będzie wpatrzony w jeden punkt to niestety nie będzie to stan do jakiego natura nas stworzyła. Kręgosłup funkcjonuje tak, ze cały czas lubi być w ruchu i tak właśnie powinniśmy funkcjonować. Jeśli przez większą część doby będzie on w jednej pozycji to niestety jego praca i obciążenia będą aż 40% większe. To poważny problem. W czasie ruchu nasze mięśnie będą mocno pracować. Jeśli będziemy się garbić i nie będzie odpowiedniego podparcia dla części lędźwiowej to problem będzie jeszcze większy.

Wzmocnij kręgosłup

Fotele ergonomiczne bezcennym wsparciem dla kręgosłupa

Ortopedzi na te problemy starają się od dawna zwracać uwagę. Jednak nie jesteśmy w stanie odciągnąć ludzi od biurek. Zmiany cywilizacyjne doprowadziły do tego, że tak a nie inaczej obecnie wygląda nasza praca i raczej stan rzeczy się tutaj nie zmieni. Wydaje się, że rozwiązaniem dla naszego kręgosłupa mogą być specjalne fotele ergonomiczne, które staną się elementem wzmacniającym w jakieś mierze nasz kręgosłup, dlatego dobrze będzie je wykorzystywać.

Producenci wprowadzają tam co jakiś czas nowe mechanizmy, które mają sprawić, że taki fotel będzie coraz lepszy i stanie się elementem wzmacniającym nasz organizm. Pojawiają się obecnie przede wszystkim montowane w krzesłach mechanizmy, które mają gwarantować zabezpieczenie dla naszego kręgosłupa.

Jak dbać o kręgosłup?

Fotel biurowy nie będzie rozwiązywał całego problemu. Jeśli pracujemy w pozycji siedzącej warto zapewnić sobie trochę więcej ruchu na świeżym powietrzu. Można wybrać basen, rower – to wszystko będzie gwarantować wsparcie dla organizmu.