Czy fotel gabinetowy może dbać o twój kręgosłup?

Czy fotel gabinetowy może dbać o twój kręgosłup?

Pewnie dla niektórych będzie to dziwne, ale kręgosłup lubi jak się dużo ruszamy. Leżenie na kanapie czy ciągłe siedzenie będzie gorsze niż regularna aktywność.

Co zrobić, jeśli nasza praca wymaga od nas siedzenia przez wiele godzin?

W takiej sytuacji trzeba wybrać dobry fotel biurowy. W trosce o zdrowie należy szukać odpowiedniej gamy produktów. jest ich wiele i wydaje się, że każdy coś odpowiedniego dla siebie znajdzie. Konstrukcja takiego fotela przede wszystkim musi być zgodna z zasadami ergonomii.

Ergonomiczny, czyli jaki?

Ergonomiczne siedzisko to takie, które będzie brało pod uwagę wymiary osoby, która ma z niego korzystać. Zalecenia dotyczące ergonomii są bardzo szczegółowe. Obejmować będą wysokość, głębokość, szerokość czy też kąt pochylenia siedziska oraz oparcia. Warto zwracać uwagę na wysokość oraz rozstawienie podłokietników i dobrze przygotowywane oparcie oraz siedzisko, które ma być dopasowane do krzywizny fizjologicznej naszego ciała. Dobrze będzie wybierać taki fotel, który ma wiele możliwości regulacji i dzięki temu będzie można go dopasować do wymiarów ciała.

Musimy dobrać odpowiednio synchronizację oraz położenie poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Zalecenia ergonomiczne, które są związane z dopasowaniem regulacyjnych elementów są bardzo ważne. Fotel musi się charakteryzować dobrą stabilnością i dlatego konieczne będą takie rozwiązania, które umożliwią blokowanie mechanizmu jezdnego.

Fotel ergonomiczny

Prawidłowa konstrukcja

Fotel, który wpłynie korzystnie na nasz kręgosłup to taka propozycja, która pozwala na dynamiczne siedzenie, a więc fotel podążający za ciałem. Istnieje kilka istotnych spraw, które trzeba brać pod uwagę, jeśli chcemy mieć naprawdę dobrze przygotowany fotel. Jeśli fotel jest stabilny to już podstawa do tego, by dobrze go ocenić. Należy sprawdzać na jakiej bazie przygotowany jest fotel.

Dobra konstrukcja nie może ograniczać u nas ruchu ramion. Dobrze będzie, jeśli powierzchnia siedziska będzie płaska przy czym przednia połowa może być lekko do tyłu. Dodatkowo oparcie musi być odpowiednio wysokie, tak by gwarantowało wsparcie dla pleców ponad łopatkami.