Wygodne krzesło do pracy biurowej

Wygodne krzesło do pracy biurowej

Może się okazać, że praca przy biurku będzie bardzo męcząca. Człowieka ma taką naturę, że powinien być mobilny, dlatego po wielu godzinach na siedząco może czuć pewne dolegliwości w zakresie kręgosłupa. Jeśli chcemy unikać takich problemów należy znaleźć sobie dobre krzesło biurowe.

Jak więc wybrać dla siebie dobry fotel?

Najważniejsze kryterium – kształt i budowa krzesła

Istotnym elementem będzie ergonomia krzesła obrotowego. Krzesło musi być tak przygotowane, że nasz kręgosłup będzie przyjmował pozycję w kształcie litery S. jednocześnie na całej długości musi być odpowiednie podparcie. W czasie siedzenia może się wydawać, że nasze mięśnie nie będą pracować. Jest to jednak błędne myślenie. Jeśli nasze ciało będzie miało złe ułożenie to mięśnie będą w ciągłym napięciu. Jednocześnie kupując krzesło biurowe należy liczyć na to, że uda się skutecznie uniknąć problemów z napięciem mięśni. Jednocześnie ważna jest także odpowiednia podstawa dla takiego krzesła. To ona będzie gwarantować nam komfort siedzenia i jednocześnie będzie to takie rozwiązanie, które sprawi, że będzie można skutecznie zadbać o swoją postawę.

Odcinek lędźwiowy bez bólu

Dodatkowe elementy fotela

Przy wyborze powinniśmy zwracać uwagę także na głębokość siedziska. idealnie będzie, gdy w trzech czwartych nasze uda mogły się znajdować na krześle. Siedzisko musi oczywiście mieć również odpowiednią szerokość. Oparcie powinno być wysokie, tak by nasze plecy również nad łopatkami miały odpowiednie wsparcie. Jeśli kręgosłup będzie mógł się ułożyć w kształcie litery S to będzie komfort siedzenia. Zwracać należy uwagę na to, by odcinek lędźwiowy miał odpowiednie możliwości wypuklenia. Do tych istotnych elementów zaliczyć musimy również wygodne podłokietniki.

Możliwość regulacji

Krzesło biurowe powinno posiadać możliwość regulowania na wielu płaszczyznach. Dzięki temu będzie można krzesło dopasować do konkretnej osoby. Jeśli mamy regulowaną wysokość oparcia, która dopasowana będzie do budowy kręgosłupa. Zazwyczaj regulacja obejmuje również odchylenie oparcia. Siedzenie w jednej pozycji przez dłuższy czas będzie istotnym obciążeniem dla naszego kręgosłupa, dlatego trzeba na to w szczególności uważać.