Ciekawe trendy w aranżacji biur

Ciekawe trendy w aranżacji biur

Biura to miejsca prezencji oraz pracy. Pomysłów na nie jest bez liku i firmy często szczycą się innowacyjnością na polu ich aranżacji.

Jakie trendy w ostatnim czasie panują w kwestii organizacji biur?

Nowe technologie

Dla nikogo nie jest już niczym specjalnym posiadanie mebli z kanałami kablowymi, ale technologia idzie szybko do przodu, powstają coraz to nowe ułatwienia życia i pracy oparte o nią, więc i biura muszą być w coraz większym zakresie przystosowane do działania w symbiozie z nią. Nowsze projekty posiadają między innymi listwy zasilające dla sprzętu czy huby USB, dzięki którym można łatwo podłączyć swój sprzęt do prądu i wpiąć go w sieć biurową.

Natura i ekologia

Minęła moda na zimno i nowoczesność w biurach. Obecnie przypominamy sobie, że szkło i metal to nie wszystko. Chcemy zapraszać do biura naturę. Najciekawszym sposobem do osiągnięcia tego celu jest wykorzystywanie przeróżnych paneli drewnianych na ścianach oraz zapraszanie do biura roślin doniczkowych. Czasami nawet firmy obciążają obowiązkiem dbania o kwiaty swoich pracowników, niezależnie od wykonywanych rzez nich funkcji. Bogatą ofertę akcesoriów biurowych znajdziesz na sklep.lobos.pl

Namiastka domu

Coraz częściej drewno i rośliny to tylko pierwszy krok do tworzenia przytulnego wnętrza. Coraz więcej firm wykorzystuje motywy rustykalne i inne charakterystyczne dla przestrzeni mieszkalnej, co ma zmniejszać stres pracowników i poprawiać ich samopoczucie.

Przytulne biuro

Przestrzeń wspólna

Do łask wracają także przestrzenie wspólne. Dla przykładu, znane głównie z gabinetów dyrektorskich sofy coraz częściej pojawiają się także w pokojach socjalnych dla pracowników, gdzie mogą po prostu na chwilę usiąść i odpocząć. Czasami jest to po prostu miejsce wypoczywania, ale częściej jest to kącik, w którym pracownicy mogą wymieniać się pomysłami i pobudzać swoją kreatywność.

Osoby zwykle pracujące na laptopie mogą się tam położyć i normalnie działać. Trzeba jednak uważać na traktowanie takich miejsc jako remedium na bóle pleców siedzących pracowników. Jeśli pojawiają się regularnie bóle pleców, trzeba zadbać o lepsze fotele dla nich.