Meble do gabinetu – jak wybrać odpowiednie?

Meble do gabinetu – jak wybrać odpowiednie?

Co robić w sytuacji gdy otrzymaliśmy za zadanie urządzić gabinet Szefa? Jak trafić w odpowiedni gust? Jak poradzić sobie z przygotowaniem wszystkich mebli, dodatków i pomalowaniem ścian? Jak sprostać tak odpowiedzialnemu zadaniu?

Przede wszystkim nie wpadać w panikę, tylko cieszyć się z zaufania Szefa względem naszej osoby.

Gabinet dyrektora

Gabinet Szefa to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym biurze i każdy ma przed nim respekt. Jego aranżacja powinna być wyjątkowo dobrze przygotowana, ponieważ w tym miejscu najczęściej dochodzi do spotkań z kluczowymi klientami firmy, a także z pracownikami. Aranżacja tego gabinetu musi podkreślać ważność osoby która w nim przebywa, jego charakter oraz specyfikę firmy. W tym przypadku wybór mebli i innych dodatków nie może być przypadkowy, tylko ściśle przemyślany i zaprojektowany. Tutaj najważniejszy będzie charakter Szefa i jego upodobania, co da nam pojęcie w jakim kierunku można iść z projektem wnętrza.

Czy ma być to tradycyjny gabinet, czy też taki z nutą szaleństwa?

Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji osoby, która będzie w tym miejscu spędzać najwięcej czasu. Jeśli mamy Szefa tradycjonalistę, sprawdza się znakomicie meble z grubymi, drewnianymi blatami, ciepłe, ale stonowane barwy, a wszystko powinno być wykonane i wykończone perfekcyjnie, z dużą domieszką luksusu. Jeśli natomiast Szef na bardzo luźne nastawienie do swojego otoczenia, to będzie się męczył w takim otoczeniu i w tym przypadku trzeba znaleźć meble z niestandardowym projektem.

Sprawdzi się tutaj lekkie połączenie drewna, metalu i szkła, oraz ciekawe, mocne barwy, które nadadzą charakteru całemu pomieszczeniu. Styl minimalistyczny, obecnie bądź popularny na całym świecie, świetnie nadaje się praktycznie do przygotowania każdej aranżacji, zarówno klasycznej jak i nowoczesnej.

Stylowy gabinet

Minimalizm

Styl minimalistyczny charakteryzuje się prostymi formami, z małą ilością dodatków i akcesoriów. Tutaj mniej znaczy lepiej. Ten styl nabiera elegancji poprzez umiejętne wplecenie odpowiednich barw oraz faktur materiałów, a meble muszą sprawiać wrażenie że nic nie wazą. Przypadnie do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom, ponieważ lekkość takiego wystroju sprzyja skupieniu myśli oraz kreatywnemu podejściu do pracy. Wszystkie meble i dodatki muszą charakteryzować się praktycznością i funkcjonalnością.