Krzesła obrotowe do biura: Jak wybrać najlepsze?

Krzesła obrotowe do biura: Jak wybrać najlepsze?

Kondycja kręgosłupa

W pracy dużą większość czasu będzie się spędzać w pozycji siedzącej. Jeśli chcemy unikać problemów z kręgosłupem warto wybrać dobre krzesło obrotowe. Skorzystać można również z przygotowywanych przez nas podpowiedzi, dzięki którym łatwiej będzie dopasować krzesło do sylwetki. na początek trzeba się dobrze zastanowić jak wiele czasu będziemy spędzać każdego dnia przy biurku. Dla osób, które pracują do dwóch godzin w pozycji siedzącej wystarczające będzie zwykłe krzesło z podstawą obrotową oraz regulowaną wysokością siedziska, może być także odpowiednie oparcie dla lędźwi.

Gdy będziemy mieli pracować na siedząco już około cztery godziny będzie trzeba szukać rozwiązań, które umożliwią nam między innymi korzystanie z regulowanej wysokości oparcia, głębokości siedziska czy siły oporu oparcia. Można także mówić o odchylanym kącie oparcia. Te właściwości będziemy mieli, jeśli zdecydujemy się na krzesło z mechanizmami takimi jak Active-1, CPT oraz Kontakt. W momencie, gdy na krześle pracujemy do 6 godzin dobrze będzie dbać o mechanizmy takie jak Multiblock czy też Ibra.

Czy wygląd krzesła jest ważny?

 

Nowoczesne funkcje foteli

To one będą w stanie nam zagwarantować, że w trakcie pracy będzie można mówić o tak zwanym swobodnym kołysaniu się, synchronicznym ruchu oparcia i siedziska. będzie można mówić również o wygodnym, płynnym regulowaniu wysokości krzesła. Można również oczekiwać, że istnieć będzie coś takiego jak element umożliwiający blokowanie siedziska i oparcie w konkretnej ustawionej pozycji. Jeśli mamy dodatkowo umiejscowioną funkcję Anti-Shock będzie można oczekiwać, że istnieć będzie skuteczna ochrona przed uderzeniem oparcia w plecy w momencie zwolnienia blokady.

Oparcie krzesła

Jeśli czas pracy w pozycji siedzącej to już osiem godzin należy także pomyśleć o dodatkowych mechanizmach, które dają nam możliwość blokowania siedziska oraz oparcia na czterech pozycjach. Może istnieć również opcja związana z oparciem, które automatycznie, synchronicznie się odchyla w ustalonym stosunku. Jeśli kupujemy krzesło obrotowe należy pamiętać o odpowiednim dopasowaniu do sylwetki. Tutaj trudno o skuteczne porady, ale najlepiej siadać samemu i dopasować krzesło do siebie.